Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF8873U
ERJ-S1DF8873U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF8873U
Brief Description
RES SMD 887K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF8873U.pdf
Availability of ERJ-S1DF8873U
QUANTITY
ERJ-S1DF8873U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF8873U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF8873U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF8873U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF8873U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF8873U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF8873U
IC REG BCK 1.6V 0.4A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
FAN BLOWER 51.6X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
MT-RJ SECURE JACK 62.5/125 SLATE datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SINE WAVE PC datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CAT5E PATCH CABLE SFTP datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT 1.48" datasheet.pdf