Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ152U
ERJ-S1DJ152U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ152U
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ152U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ152U
QUANTITY
ERJ-S1DJ152U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ152U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ152U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ152U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ152U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ152U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ152U
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 17POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CAP CER 15UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN CIRC INSERT 23POS PIN datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMYQ-3624-D datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf