Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ182U
ERJ-S1DJ182U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ182U
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ182U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ182U
QUANTITY
ERJ-S1DJ182U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ182U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ182U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ182U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ182U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ182U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ182U
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 5A TO220 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3.3A 16 MOHM TH datasheet.pdf