Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ240U
ERJ-S1DJ240U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ240U
Brief Description
RES SMD 24 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ240U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ240U
QUANTITY
ERJ-S1DJ240U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ240U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ240U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ240U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ240U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ240U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ240U
IC REG LDO ADJ 5A TO220-5 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 680 OHM 0302 datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DIFF 3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
IC GATE AND/NAND QUAD 28-PLCC datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 133 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 0.1A 2-2J1C datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 15A 28VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 125V datasheet.pdf