Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ391U
ERJ-S1DJ391U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ391U
Brief Description
RES SMD 390 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ391U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ391U
QUANTITY
ERJ-S1DJ391U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ391U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ391U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ391U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ391U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ391U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ391U
JUMPER-H1507TR/A3049R/X 10" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 25POS .156 GRN datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 14MM M10-1.25 6H 5V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 20MM datasheet.pdf
INSRT/EXTRCT PCB 1.12" .063" NAT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 300A POWIR 62 datasheet.pdf