Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF30R9U
ERJ-S1TF30R9U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF30R9U
Brief Description
RES SMD 30.9 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF30R9U.pdf
Availability of ERJ-S1TF30R9U
QUANTITY
ERJ-S1TF30R9U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF30R9U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF30R9U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF30R9U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF30R9U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF30R9U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF30R9U
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
BUSHING 18 5/8OD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 5V datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V TO-236AB datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf