Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF33R2U
ERJ-S1TF33R2U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF33R2U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33.2 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF33R2U.pdf
Availability of ERJ-S1TF33R2U
QUANTITY
ERJ-S1TF33R2U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF33R2U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF33R2U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF33R2U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF33R2U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF33R2U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF33R2U
CLAMP VINYL-COAT 1.89" L datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM30S/AE30M/HDM30S datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.82VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
L-N-L 2X3 INVERTED HEADER datasheet.pdf
CAP CER 6200PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2MSPS 48-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 120VAC CHASSIS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf