Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF39R2U
ERJ-S1TF39R2U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF39R2U
Brief Description
RES SMD 39.2 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF39R2U.pdf
Availability of ERJ-S1TF39R2U
QUANTITY
ERJ-S1TF39R2U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF39R2U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF39R2U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF39R2U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF39R2U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF39R2U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF39R2U
CONN TERM BLOCK 4POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX147 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS 45DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf