Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF5762U
ERJ-S1TF5762U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF5762U
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF5762U.pdf
Availability of ERJ-S1TF5762U
QUANTITY
ERJ-S1TF5762U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF5762U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF5762U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF5762U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF5762U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF5762U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF5762U
RES SMD 301K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW TO236AB datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 35NS 64TQFP datasheet.pdf
IC MUX LP 2-INPUT 6XSON datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
8-Pin, 24-Bit, 96 kHz Stereo D/A Converter IC datasheet.pdf