Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF61R9U
ERJ-S1TF61R9U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF61R9U
Brief Description
RES SMD 61.9 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF61R9U.pdf
Availability of ERJ-S1TF61R9U
QUANTITY
ERJ-S1TF61R9U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF61R9U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF61R9U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF61R9U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF61R9U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF61R9U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF61R9U
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
IDC CABLE - MCF16K/MC16M/X datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ TRPL 20QFN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
1.25MM M HSG 50POS datasheet.pdf