Vishay/BCcomponents MRS25000C8254FCT00
MRS25000C8254FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C8254FCT00
Brief Description
RES 8.25M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C8254FCT00.pdf
Availability of MRS25000C8254FCT00
QUANTITY
MRS25000C8254FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C8254FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C8254FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)8.25M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C8254FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C8254FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C8254FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C8254FCT00
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
KEYPAD 20-KEY BLANK COMMON BUS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSR VOLTAGE 10-300V AC/DC-INPT datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
3M 4905 VHB 2" CIR - 5/PACK datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
09 SIL VERT SOCKET 8.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 139MA 10.8 OHM datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPST-NC 16A datasheet.pdf