Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF9102U
ERJ-S1TF9102U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF9102U
Brief Description
RES SMD 91K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF9102U.pdf
Availability of ERJ-S1TF9102U
QUANTITY
ERJ-S1TF9102U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF9102U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF9102U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF9102U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF9102U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF9102U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF9102U
RELAY OPTOMULTLIFUN 100MA 8FLTPK datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 665K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
RES SMD 417 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf