Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF9103U
ERJ-S1TF9103U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF9103U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 910K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF9103U.pdf
Availability of ERJ-S1TF9103U
QUANTITY
ERJ-S1TF9103U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF9103U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF9103U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF9103U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF9103U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF9103U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF9103U
IDC CABLE - CKR16G/AE16M/X datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 9/16 UNF 5V datasheet.pdf
COVER HOOD DUST PROTECTED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
SUPPORT 150X6.2MM GRAY datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 133MHZ 54BGA datasheet.pdf