Vishay/Dale RN60C80R6BRSL
RN60C80R6BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C80R6BRSL
Brief Description
RES 80.6 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C80R6BRSL.pdf
Availability of RN60C80R6BRSL
QUANTITY
RN60C80R6BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C80R6BRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C80R6BRSL
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C80R6BRSL
Related LinksRN60C8, RN60C80R6BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C80R6BRSL Details Description
Related parts for RN60C80R6BRSL
RES SMD 178K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf