Panasonic Electronic Components ERJ-T06J133V
ERJ-T06J133V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T06J133V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 13K OHM 5% 1/4W 0805
Datasheet Download
ERJ-T06J133V.pdf
Availability of ERJ-T06J133V
QUANTITY
ERJ-T06J133V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T06J133V
Internal Part NumberEIS-ERJ-T06J133V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T06J133V
Related LinksERJ-T0, ERJ-T06J133V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T06J133V Details Description
Related parts for ERJ-T06J133V
RIVET SNAP 0.177" NYLON WHITE datasheet.pdf
IC FPGA 718 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 5V RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 30V AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 12SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CAP 1500 UF 20% 25 V datasheet.pdf