Panasonic Electronic Components ERJ-T06J431V
ERJ-T06J431V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T06J431V
Brief Description
RES SMD 430 OHM 5% 1/4W 0805
Datasheet Download
ERJ-T06J431V.pdf
Availability of ERJ-T06J431V
QUANTITY
ERJ-T06J431V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T06J431V
Internal Part NumberEIS-ERJ-T06J431V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T06J431V
Related LinksERJ-T0, ERJ-T06J431V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T06J431V Details Description
Related parts for ERJ-T06J431V
LED 7-SEG 2DIG CC HRED RHDP .3" datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IDC CABLE - AKR26H/AE26G/AKR26H datasheet.pdf
DIODE MODULE 30V 100A POWERTAP2 datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .1" T/H GOLD datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 630V X5R 2220 datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.25% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf