Panasonic Electronic Components ERJ-T08J221V
ERJ-T08J221V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T08J221V
Brief Description
RES SMD 220 OHM 5% 1/3W 1206
Datasheet Download
ERJ-T08J221V.pdf
Availability of ERJ-T08J221V
QUANTITY
ERJ-T08J221V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T08J221V
Internal Part NumberEIS-ERJ-T08J221V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T08J221V
Related LinksERJ-T0, ERJ-T08J221V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T08J221V Details Description
Related parts for ERJ-T08J221V
CONN ADAPT PLUG TO JACK BNC datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 16-DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 80MA 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 16TSSOP datasheet.pdf
2M EXTENSION CABLE (COO) datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 6.2K OHM 4SIP datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf