Panasonic Electronic Components ERJ-T08J243V
ERJ-T08J243V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T08J243V
Brief Description
RES SMD 24K OHM 5% 1/3W 1206
Datasheet Download
ERJ-T08J243V.pdf
Availability of ERJ-T08J243V
QUANTITY
ERJ-T08J243V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T08J243V
Internal Part NumberEIS-ERJ-T08J243V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T08J243V
Related LinksERJ-T0, ERJ-T08J243V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T08J243V Details Description
Related parts for ERJ-T08J243V
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1812 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V TO262-3 datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 470M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf