Panasonic Electronic Components ERJ-T08J3R6V
ERJ-T08J3R6V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T08J3R6V
Brief Description
RES SMD 3.6 OHM 5% 1/3W 1206
Datasheet Download
ERJ-T08J3R6V.pdf
Availability of ERJ-T08J3R6V
QUANTITY
ERJ-T08J3R6V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T08J3R6V
Internal Part NumberEIS-ERJ-T08J3R6V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T08J3R6V
Related LinksERJ-T0, ERJ-T08J3R6V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T08J3R6V Details Description
Related parts for ERJ-T08J3R6V
CAP CER 100UF 6.3V Y5V 1210 datasheet.pdf
IC XDCP SGL 100TAP 1K 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 2W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 500MA 140 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 462V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf