Panasonic Electronic Components ERJ-T08J684V
ERJ-T08J684V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T08J684V
Brief Description
RES SMD 680K OHM 5% 1/3W 1206
Datasheet Download
ERJ-T08J684V.pdf
Availability of ERJ-T08J684V
QUANTITY
ERJ-T08J684V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T08J684V
Internal Part NumberEIS-ERJ-T08J684V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T08J684V
Related LinksERJ-T0, ERJ-T08J684V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T08J684V Details Description
Related parts for ERJ-T08J684V
IC SHIFT REGISTER 8-BIT 28-PLCC datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM PUSH datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 3A 6TSOP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT 16-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG ADJ 2.1A 6LLP datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
HANDHELD LAMP SUPER-SAFEWAY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
INDICATOR 8MM FIXED HI RED 110V datasheet.pdf