Panasonic Electronic Components ERJ-XGEJ223Y
ERJ-XGEJ223Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGEJ223Y
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGEJ223Y.pdf
Availability of ERJ-XGEJ223Y
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERJ-XGEJ223Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGEJ223Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGEJ223Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGEJ223Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGEJ223Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGEJ223Y Details Description
Related parts for ERJ-XGEJ223Y
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
BOARD LED IMS LUXEON I/III/V datasheet.pdf
CONN PLUG CBL MNT 2POS W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
RES SMD 5.11 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 630VDC datasheet.pdf