Panasonic Electronic Components ERJ-XGNF1050Y
ERJ-XGNF1050Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNF1050Y
Brief Description
RES SMD 105 OHM 1% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNF1050Y.pdf
Availability of ERJ-XGNF1050Y
QUANTITY
ERJ-XGNF1050Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNF1050Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNF1050Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingDigi-Reel®
Resistance (Ohms)105
Tolerance±1%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNF1050Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNF1050Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNF1050Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNF1050Y
CAP CER 68PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
Crystal 7.3720MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 90W datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf