Panasonic Electronic Components ERJ-XGNF8250Y
ERJ-XGNF8250Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNF8250Y
Brief Description
RES SMD 825 OHM 1% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNF8250Y.pdf
Availability of ERJ-XGNF8250Y
QUANTITY
ERJ-XGNF8250Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNF8250Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNF8250Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNF8250Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNF8250Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNF8250Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNF8250Y
CAP FILM 820PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 1A SOT223 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 100V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
GDT 230V 20% 20KA DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V FLATPACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf