Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ113Y
ERJ-XGNJ113Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ113Y
Brief Description
RES SMD 11K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ113Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ113Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ113Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ113Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ113Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ113Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ113Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ113Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ113Y
CONN HDR 2MM MALE 2ROW R/A 10POS datasheet.pdf
IC SW CURR LIMIT DUAL 16-SOP datasheet.pdf
SWITCH KNOB 6FLUTE BLACK datasheet.pdf
IC VIDEO BUFFER AMP TRPL 16SSOP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 230V datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
CTV 11C 11#12 PIN RECP datasheet.pdf
2.7 V to 5.5 V RGB-to-NTSC/PAL Encoder with Load Detect and Input Termination Switch IC datasheet.pdf