Laird Technologies - Signal Integrity Products TYS252012L3R3M-10
TYS252012L3R3M-10 picture photo
Mfg. Part Number
TYS252012L3R3M-10
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.04A 244 MOHM
Datasheet Download
TYS252012L3R3M-10.pdf
Availability of TYS252012L3R3M-10
QUANTITY
TYS252012L3R3M-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TYS252012L3R3M-10
Internal Part NumberEIS-TYS252012L3R3M-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTYS Power Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTYS252012L
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.04A
Current - Saturation1.61A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)244 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant62MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TYS252012L3R3M-10
TYS252012L3R3M-10 Details Description
Related parts for TYS252012L3R3M-10
PHOTODIODE IR 820NM SIDE LOOK datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.31A 91 MOHM SMD datasheet.pdf
RACK CABINET 30.25X 24.19X23.87" datasheet.pdf
CONN HEADR 10POS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.2PF 50V 1210 datasheet.pdf
OUTLET IEC320 C13 SNAP 2.8MM TRM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SC70 datasheet.pdf
BUZZER 28-48VDC/AC 75-85DB PNL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 215MA SOT23 datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf