Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ162Y
ERJ-XGNJ162Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ162Y
Brief Description
RES SMD 1.6K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ162Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ162Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ162Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ162Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ162Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ162Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ162Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ162Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ162Y
RES SMD 294K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 25W datasheet.pdf
TRANSISTOR RF NPN SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 480MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CORD SVT 18AWG 3COND SHIELD 1M datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER 8POS 2.54MM datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher PWM Dimming 8-SOIC datasheet.pdf
HEATSINK MULTIWATT 2.0" BLK datasheet.pdf