Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ164Y
ERJ-XGNJ164Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ164Y
Brief Description
RES SMD 160K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ164Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ164Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ164Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ164Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ164Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ164Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ164Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ164Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ164Y
VARISTOR 200V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT 5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 7.62MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG RED 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
RES 380K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BCK 1.2V 0.5A SYNC 6WLCSP datasheet.pdf
RES 1.02M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf