Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ271Y
ERJ-XGNJ271Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ271Y
Brief Description
RES SMD 270 OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ271Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ271Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ271Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ271Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ271Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ271Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ271Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ271Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ271Y
IC INV OPEN-DRAIN OUTPUT 5TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 54.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 20% CYL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf