Susumu RG1608N-5762-B-T5
RG1608N-5762-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-5762-B-T5
Brief Description
RES SMD 57.6KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-5762-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-5762-B-T5
QUANTITY
RG1608N-5762-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-5762-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-5762-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-5762-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-5762-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-5762-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-5762-B-T5
DINRAIL PARTITION PLATE GRAY datasheet.pdf
IC FPGA 65 I/O 100TQFP datasheet.pdf
GUIDE PIN .100"SHD HD .100" R/A datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 35NS 68PGA datasheet.pdf
MOSFET P-CH 8V 6-TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CBL 1COND 30AWG 300V SLATE 500' datasheet.pdf
LSF-SMT 7.62/04/180 3.5 BK TU datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 133MHZ 16SOIC datasheet.pdf