Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ394Y
ERJ-XGNJ394Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ394Y
Brief Description
RES SMD 390K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ394Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ394Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ394Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ394Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ394Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ394Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ394Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ394Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ394Y
IC 4.125V HI ACT 15% SOT223 datasheet.pdf
IDC CABLE - HPL34H/AE34M/HPL34H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 8-UMAX datasheet.pdf
IC BUFF SCHM TRG DL N-INV 6ULLGA datasheet.pdf
CONN RECPT 18-22AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
POT 500 OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf