Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ470Y
ERJ-XGNJ470Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ470Y
Brief Description
RES SMD 47 OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ470Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ470Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ470Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ470Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ470Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ470Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ470Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ470Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ470Y
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 0.5A DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 3A GP20 datasheet.pdf
LED 17.46MM YELLOW DIFF PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CUT&POLISH WHEEL 12X1X5" 7A MED datasheet.pdf