Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ622Y
ERJ-XGNJ622Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ622Y
Brief Description
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ622Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ622Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ622Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ622Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ622Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ622Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ622Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ622Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ622Y
IRON STAND FOR WSP80 PENCIL datasheet.pdf
IC DAC 8BIT 5V OUT AMP 20-PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
TRANS 2PNP 40V 0.1A SOT666 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 09VOUT datasheet.pdf
IC EMI FILTER 8CH ESD 16-WFDFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 10MM datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V HCSL 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IC DSC 128KB datasheet.pdf
DIE SET, PIDG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf