Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ822Y
ERJ-XGNJ822Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ822Y
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ822Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ822Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ822Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ822Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ822Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ822Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ822Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ822Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ822Y
TRANS PNP 80V 8A IPAK datasheet.pdf
IC PWR AMP HV7 900MHZ 15W 24PQFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 90A 24V datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 27POS TIN datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
VARISTOR 212V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES ZERO OHM 0606 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 300W datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 51 OHM 2506 datasheet.pdf