Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ914Y
ERJ-XGNJ914Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ914Y
Brief Description
RES SMD 910K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ914Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ914Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ914Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ914Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ914Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ914Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ914Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ914Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ914Y
SIM PROGRAM FOR 68HC908JB8 datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LIGHT PIPE 3MM 8POS VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD BREAKOUT FOR ADXL312Z datasheet.pdf
SCD 3.81/16/90G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf