Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF1433
ERO-S2PHF1433 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF1433
Brief Description
RES 143K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF1433.pdf
Availability of ERO-S2PHF1433
QUANTITY
ERO-S2PHF1433 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF1433
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF1433
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF1433
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF1433 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF1433 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF1433
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 30W datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 120PF 5KV R42 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
ZOOM LENS 0.7-2MM SPOT datasheet.pdf
RES 105 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf