Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF16R2
ERO-S2PHF16R2 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF16R2
Brief Description
RES 16.2 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF16R2.pdf
Availability of ERO-S2PHF16R2
QUANTITY
ERO-S2PHF16R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF16R2
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF16R2
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)16.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF16R2
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF16R2 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF16R2 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF16R2
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
IC POWER METERING-1 PHASE 24SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V P2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 14AWG SHLD 100' datasheet.pdf
OSC VCTCXO 120.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf