Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF23R2
ERO-S2PHF23R2 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF23R2
Brief Description
RES 23.2 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF23R2.pdf
Availability of ERO-S2PHF23R2
QUANTITY
ERO-S2PHF23R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF23R2
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF23R2
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)23.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF23R2
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF23R2 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF23R2 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF23R2
FIXED IND 330NH 780MA 200 MOHM datasheet.pdf
D-SUB CABLE MFM15K/MC16M/MFM15K datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 4.3A 49 MOHM SMD datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-6 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 635KHZ 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 2B 1-5V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 4A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 520MA 1.15 OHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf
270UF 25V 9.5X20.5 85C AXI datasheet.pdf