Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF2871
ERO-S2PHF2871 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF2871
Brief Description
RES 2.87K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF2871.pdf
Availability of ERO-S2PHF2871
QUANTITY
ERO-S2PHF2871 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF2871
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF2871
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF2871
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF2871 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF2871 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF2871
IDC CABLE - CKC26G/AE26G/CKC26G datasheet.pdf
CAP CER 33UF 10V X5R 1812 datasheet.pdf
FILTER LINE 16MH 2A datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
RF CABLE ASSEMBLY MICROCOAXIAL datasheet.pdf
FUSE INDUST 20A 500V CLASS GG datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf