Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF3243
ERO-S2PHF3243 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF3243
Brief Description
RES 324K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF3243.pdf
Availability of ERO-S2PHF3243
QUANTITY
ERO-S2PHF3243 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF3243
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF3243
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF3243
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF3243 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF3243 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF3243
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
IC LV 10-BIT FET BUS SW 24-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20 OLIVE datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.8A 78 MOHM SMD datasheet.pdf