Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF46R4
ERO-S2PHF46R4 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF46R4
Brief Description
RES 46.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF46R4.pdf
Availability of ERO-S2PHF46R4
QUANTITY
ERO-S2PHF46R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF46R4
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF46R4
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF46R4
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF46R4 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF46R4 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF46R4
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323 datasheet.pdf
SWITCH CROSS ROLL PLNGR SPDT 10A datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 448 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P2C VERT UNSHLD datasheet.pdf
IC NFC CONTACTLESS TXRX 32HVQFN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80V 1A SMA datasheet.pdf
PIN-STAKED FLEX JUMPER 5POS datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP POLYMER 1200UF 20% 4V T/H datasheet.pdf