Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF4R30
ERO-S2PHF4R30 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF4R30
Brief Description
RES 4.3 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF4R30.pdf
Availability of ERO-S2PHF4R30
QUANTITY
ERO-S2PHF4R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF4R30
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF4R30
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF4R30
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF4R30 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF4R30 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF4R30
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A 8SON datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 48V datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY/VOLT OUT 24V datasheet.pdf
RES 232 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
3 BAY 10-32 TAPPED PANEL RAIL datasheet.pdf
SENSOR PRES 400PSI GAUG 5V DIP datasheet.pdf
DISPL 7SEG 630NM RD 1DIG 0.4 TH datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M GRAY 75' datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA datasheet.pdf
HDM 8SMPR055F062F G datasheet.pdf
120UF 50V 10X16MM 105C 6000H datasheet.pdf