Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF5620
ERO-S2PHF5620 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF5620
Brief Description
RES 562 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF5620.pdf
Availability of ERO-S2PHF5620
QUANTITY
ERO-S2PHF5620 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF5620
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF5620
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)562
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF5620
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF5620 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF5620 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF5620
RES SMD 180K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
PHYCEIVER LOW PWR 3.3V 64-TQFP datasheet.pdf
PLUG 5POS 0 DEG GRY/WH 4.0-5.2 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 374 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN HDR 63POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 1200VDC RADIAL datasheet.pdf