Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF6492
ERO-S2PHF6492 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF6492
Brief Description
RES 64.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF6492.pdf
Availability of ERO-S2PHF6492
QUANTITY
ERO-S2PHF6492 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF6492
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF6492
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF6492
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF6492 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF6492 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF6492
FUSE 600MA 600V GLASS STD RJS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR TSOT23-8 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE 4A 500V 10X38MM CLASS M datasheet.pdf
AIRCRAFT CLEANING PAD 6X12" datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 1.615A 140 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
BRIDGE RECT 2A 400V KBPR datasheet.pdf