Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF6801
ERO-S2PHF6801 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF6801
Brief Description
RES 6.8K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF6801.pdf
Availability of ERO-S2PHF6801
QUANTITY
ERO-S2PHF6801 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF6801
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF6801
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF6801
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF6801 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF6801 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF6801
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
LED ASSY VERT 5MM GRN 565NM datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 5W T18 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180 SOLID datasheet.pdf
CAP FILM 0.24UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf