Panasonic Electronic Components ERT-J1VG103HA
ERT-J1VG103HA picture photo
Mfg. Part Number
ERT-J1VG103HA
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 10K OHM 3% 0603
Datasheet Download
ERT-J1VG103HA.pdf
Availability of ERT-J1VG103HA
QUANTITY
ERT-J1VG103HA Order Process
Ship out your order
Specifications of ERT-J1VG103HA
Internal Part NumberEIS-ERT-J1VG103HA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Components
Standard Package4,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesERT-J
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C10k
Resistance Tolerance±3%
B Value Tolerance±1%
B0/50-
B25/503375K
B25/75-
B25/853435K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max100mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERT-J1VG103HA
Related LinksERT-J1, ERT-J1VG103HA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERT-J1VG103HA Details Description
Related parts for ERT-J1VG103HA
RES SMD 3.6K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
FILTER SNAP-IN MEDICAL INLET 10A datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CABLE DSUB 37POS FML-ML 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
TG6050 SHEET 300X300X2MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A SC-70 datasheet.pdf