Panasonic Electronic Components ERX-1SJ1R3A
ERX-1SJ1R3A picture photo
Mfg. Part Number
ERX-1SJ1R3A
Brief Description
RES 1.3 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERX-1SJ1R3A.pdf
Availability of ERX-1SJ1R3A
QUANTITY
ERX-1SJ1R3A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERX-1SJ1R3A
Internal Part NumberEIS-ERX-1SJ1R3A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesERX
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERX-1SJ1R3A
Related LinksERX-1, ERX-1SJ1R3A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERX-1SJ1R3A Details Description
Related parts for ERX-1SJ1R3A
IC OPAMP GP 200MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
8350-10 SPACER PUNCH datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 185MA 3 OHM TH datasheet.pdf
HAN U PROTECT COVER DIE CAPC FOR datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 2GBIT 933MHZ FBGA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf