Panasonic Electronic Components ERX-1SJ2R7
ERX-1SJ2R7 picture photo
Mfg. Part Number
ERX-1SJ2R7
Brief Description
RES 2.7 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERX-1SJ2R7.pdf
Availability of ERX-1SJ2R7
QUANTITY
ERX-1SJ2R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERX-1SJ2R7
Internal Part NumberEIS-ERX-1SJ2R7
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.7
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERX-1SJ2R7
Related LinksERX-1, ERX-1SJ2R7 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERX-1SJ2R7 Details Description
Related parts for ERX-1SJ2R7
IC REG LDO 15V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TWEEZER STRAIGHT 4.75" ERGO GRI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
DISPLAY 16-SEG RED 1DIGIT CA datasheet.pdf
CELLULAR ROUTER CDMA EV-DO WR21 datasheet.pdf
FUSE 80AMP 1000V AC SEMI-COND datasheet.pdf