Panasonic Electronic Components ERX-2FJS1R0E
ERX-2FJS1R0E picture photo
Mfg. Part Number
ERX-2FJS1R0E
Brief Description
RES 1 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERX-2FJS1R0E.pdf
Availability of ERX-2FJS1R0E
QUANTITY
ERX-2FJS1R0E Order Process
Ship out your order
Specifications of ERX-2FJS1R0E
Internal Part NumberEIS-ERX-2FJS1R0E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesERX
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)1
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERX-2FJS1R0E
Related LinksERX-2F, ERX-2FJS1R0E Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERX-2FJS1R0E Details Description
Related parts for ERX-2FJS1R0E
RACK CABINET 88 X 24.19 X 27.37" datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 32MHZ 10MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 10VC SC70-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
SMA STRT CRIMP JACK CONT RG 223 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Header 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
6800UF 350V 76X146MM 85C 10000H datasheet.pdf