Panasonic Electronic Components ERX-3SJ3R9A
ERX-3SJ3R9A picture photo
Mfg. Part Number
ERX-3SJ3R9A
Brief Description
RES 3.9 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERX-3SJ3R9A.pdf
Availability of ERX-3SJ3R9A
QUANTITY
ERX-3SJ3R9A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERX-3SJ3R9A
Internal Part NumberEIS-ERX-3SJ3R9A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesERX
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERX-3SJ3R9A
Related LinksERX-3, ERX-3SJ3R9A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERX-3SJ3R9A Details Description
Related parts for ERX-3SJ3R9A
IC REG CTRLR PWM CM/VM 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT VOUT 12TQFN datasheet.pdf
IC AMP GPS/GNSS FRONTEND 10TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
40K XFP OPTICAL TRANSCEIVER datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf
CAP FILM 5.6 UF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf