Panasonic Electronic Components ERX-3SJR82
ERX-3SJR82 picture photo
Mfg. Part Number
ERX-3SJR82
Brief Description
RES 0.82 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERX-3SJR82.pdf
Availability of ERX-3SJR82
QUANTITY
ERX-3SJR82 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERX-3SJR82
Internal Part NumberEIS-ERX-3SJR82
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesERX
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.82
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERX-3SJR82
Related LinksERX-3, ERX-3SJR82 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERX-3SJR82 Details Description
Related parts for ERX-3SJR82
IC PROCESSOR FRONT END 64LFCSP datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 2A DO214AC datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 14BIT DDR 48TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 20% 2824 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 5W datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 190MA 1.6 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 6.5A 14.5 MOHM datasheet.pdf